Спальні мішки: особливості та переваги

спальний мішок

Кожен мандрівник і турист чудово знає про те, наскільки важливий хороший сон під час походів і сходжень. Відмінно організовані умови для сну дозволяють повністю відновити сили і рухатися далі.

Важливо відзначити, що міцний намет і хороший килимок далеко не все, що вам потрібно для комфортного відпочинку, адже добре виспатися і відпочити після насиченого дня ви зможете тільки в спальнику. У ньому вам буде тепло і комфортно відпочивати в будь-яких умовах.

Загальні вимоги до спального мішку

До всіх спальних мішків, незалежно від типу і розміру, мандрівники висувають ряд вимог. На думку більшості, спальний мішок повинен бути:

  • зручним;
  • легеньким
  • теплим;
  • компактним;
  • якісним.

Якщо ви думаєте, що зможете підібрати для себе спальний мішок від відомих виробників, який відповідає всім цим параметрам, то ви глибоко помиляєтеся. Це пояснюється тим, що зручний мішок просто не може бути максимально компактним, а теплий зимовий спальний мішок не може мати мінімальну вагу. Саме тому, перед тим як почати вибирати для себе спальник, вам необхідно правильно розставити пріоритети.

Насамперед слід визначитися з тим, для яких умов експлуатації ви підбираєте спальник. Це пов’язано з тим, що в різних видах туризму до спальників пред’являються особливі вимоги.

Наприклад, для тих, хто збирається в гори, головними параметрами вибору повинні стати його маса і транспортувальні габарити. При цьому важливо пам’ятати, що дуже тонкий і тісний мішок не дозволить вам як слід виспатися, навіть якщо під ним буде каремат.

Якщо ви підбираєте спальники для зимової риболовлі, то вам варто вибирати теплі спальники з синтетичним наповнювачем. Тут важливо звернути увагу, що незважаючи на те, що пухові спальники досить легкі, компактні і теплі, вони не підходять для експлуатації у вологому середовищі. Це пов’язано з тим, що пух дуже легко вбирає в себе вологу, але при цьому дуже повільно сохне. Саме тому, пуховий спальний мішок рекомендують використовувати тільки у високогір’ї, адже якщо він намокне, його дуже важко висушити.

Кращим варіантом для походів по пересіченій місцевості стане спальний мішок із синтетичним пухом або сучасним наповнювачем Isoterm, Technofiber, Hollofil і багатьма іншими. До незаперечних переваг цих наповнювачів варто віднести той факт, що вони навіть в мокрому вигляді мають відмінну тепловіддачу, а значить вам буде тепло в них спати при будь-яких обставинах. Варто відзначити, що спальні мішки з таким наповнювачем набагато об’ємніші і важчі, ніж пухові, однак при цьому вони не такі вибагливі в експлуатації і більш довговічні.

Якщо ви займаєтеся водним туризмом, то дихаючі спальні мішки стануть для вас оптимальним рішенням. Можете бути впевнені, що якщо вам доведеться лягти спати в мокрій термобілизні, то вранці ви прокинетеся в повністю сухому одязі, а значить не застудитесь. Правда, після такої експлуатації вам доведеться ретельно просушити мішок.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>