Губківський замок

      В літку 2019 року я з чоловіком та ще великою компанією велосипедистів відвідали замок у Губкові. Перше враження було захоплююче. Гарний вигляд, гора, ліси, річка, це місце сили  і разом з тим місце спокою, релаксу та медитації.  Але… ці розвалини показник того, що в нас не бережуть пам’ятки, історію  і нажаль це нікому не потрібно.
     Ну ми ж туристи і звикли бачити красу у всьому що нас оточує і це без перебільшення!
Замок у ГубковіЗамок у Губкові
Замок у Губкові за композицією і пропорціями вважався одним з найдосконаліших у волинській школі оборонних комплексів. Споруда була подібна до трапеції в плані, мала чотири кутових вежі зі стрільницями, в’їзну браму і підйомний міст, У дворі знаходилися житлові і господарські будівлі. На подвір’ї замка залишився глибокий колодязь, змурований з каміння. Під замком були льохи та в’язниця.
     Тепер на 30-метровій замковій горі, що піднімається над Случем, видно залишки замка. До наших днів дійшли лише частина стін та декілька башт. Крім того там можна побачити і засипаний замковий колодязь. Руїни розміщуються над стрімким схилом і рікою відокремлено від інших будівель.
     Збереглася легенда що князівська красуня-донька полюбила простого парубка, що жив на протилежному березі річки. Князь, зрозуміла річ, заборонив закоханим зустрічатися й посадив доньку у найвищу замкову вежу. Та вночі дівчина і хлопець ставали соколами й літали на побачення. Довідавшись про це, старий князь прокляв молодят — і вони, навіки залишившись птахами, оселилися в горах, які відтоді стали називати Соколиними.
Замок у Губкові

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>